Geneva Motor Show 2013

Geneva Motor Show 2013

Ženevský autosalon (The International Geneva Motor Show) je každoroční přehlídkou nejnovějších a nejnadupanějších modelů. Letošní 83. ročník lákal především na Ferrari LaFerrari či Lamborghini Aventador, ale mně zajímal především nástupce naší domácí Octavie.

Více
Letisko Martin - Tomčany

Letisko Martin – Tomčany

Na letiště do Tomčan jsem se dostal náhodou. Při průjezdu Martinem nás na modré obloze zaujala letka větroňů, slovo dalo slovo a vyrazili jsme do Tomčan. Takhle to pak dopadlo…

Více
Sraz veteránů Milíkov

Sraz veteránů Milíkov

Už tradiční podbeskydský sraz veteránů, amerik a jiných plechových miláčků. Zástupci mezi veterány pocházeli jak od nás, tak například z Itálie, Anglie či USA. Milým překvapením byly parní a elektrické motocyklům podobné přesunuvadla z přelomu 19. a 20. století.

Více
Sraz Mustangů

Sraz Mustangů

Pomalu tradiční akce pro majitele všech amerik a především Fordů Mustang se koná v podhůří Beskyd. Několik desítek těchto vozů z Česka, Slovenska, Polska a dalších zemí se sjíždí do malebného Milíkova. aby ukázaly nadšeným divákům své vnady.

Více
Ranní Třinecké železárny

Ranní Třinecké železárny

Při cestách do Brna často pobývám na Třineckém hlavním nádraží, kde postupně vznikla tato malá galerie tohoto gigantického komplexu.

Více
Ignis Brunensis 2008

Ignis Brunensis 2008

Letošní výběr záběrů z brněnského festivalu ohňostrojů Ignis Brunensis. Tentokrát ze dvou soutěžních představení, v podání Flash Barrandov SFX (Česká republika) a Marutamaya (Japonsko).

Více
Závody veteránů do vrchu, aneb z Brna do Soběšic (2007)

Závody veteránů do vrchu, aneb z Brna do Soběšic (2007)

Závod Brno – Soběšice je tradičním závodem automobilů a motocyklů konaným již od dvacatých let minulého století. Avšak po vybudování brněnského Masarykova okruhu, přešlo veškeré závodění tam. Proto se Veteran Automoto Club Brno rozhodl pro obnovení závodů v původní trase. Tentokrát závod odehrávající se na konci léta 2007.

Více
Ignis Brunensis 2007

Ignis Brunensis 2007

Každoročně k Brnu patří přehlídka ohňostrojů a u toho jsem nemohl chybět. Zvlášť, když jsem si zrovna pořídil stativ.

Více