Malý eurotrip: DE, FR, CH a FL

Malý eurotrip: DE, FR, CH a FL

Koncem května jsme se vydali na víkendovou návštěvu kamarádů bydlících ve měste Mylhúzy (Mulhouse) v Alsasku. Při té přiležitosti jsme navštívili Norimberk a Neuschwanstein v Bavorsku. V samotném Alsasku jsme přidali Riquewihr, Kœnigsbourg, Štrasburk a Colmar. V původně plánovaném Švýcarsku jsme proletěli hlavní město Bern, Thun, Oberhofen, zažili úžasné výhledy na Panoramastrasse, dále jsme navštivili Basilej, Lucern, Sv. Havel (St. Gallen) a vystoupali do téměř dvou tisíc metrů na Klausenpass. Jako třešničku na dortu jsme navštivili okolí hradu ve Vaduzu v Lichtenštejnsku.

Více
Jarní kvítí

Jarní kvítí

Po temné a bílé zimě se krajina bez života začíná probouzet. Louky, stromy či květy rostou, ukazují barvy a mění se před očima.

Více
Zillertal a Hintertux

Zillertal a Hintertux

Po roce zase další záběry ze zimních hor, tentokrát z rakouských Alp, konkrétně z okolí Zillertalu. Největším lákadlem v této oblasti je pravděpobně ledová jeskyně pod ledovcem Hintertux, kdy se procházíte doslova pár metrů pod sjezdovkou.

Více
Mauricius

Mauricius

Nebudu zastírat, že jsem si i na svatební cestu vzal foťak, když jsme navštivili jeden z nejkrásnějších ostrovů v Indickém oceánu – Mauricius. Úžasná příroda, jak hory ve vnitrozemí, tak i korálové útesy kolem celého ostrova, nádherné pláže, spousta rumu, atd. :)

Více
Izrael, Palestina a Jordánsko

Izrael, Palestina a Jordánsko

Původní plán zněl naštívít Irán, ale jelikož jsem podlehl menšímu tlaku okolí, nakonec padla volba na náštěvu Izraele a okolních zemí. Po pravdě musím říct, že jsem čekal od tohoto kousku planety trochu víc, možná jsem už zhýčkaný, ale jsou mnohem zajimavejší země vhodné k naštívení.

Více
Val Gardena, Dolomity

Val Gardena, Dolomity

Podzimní cesta do Dolomit mně natolik uchvátila, že letošní lyžovačka míříla stejným směrem. Tentokrát cíl padl na udolí Val Gardena, v Jižním Tyrolsku. Údolí míří západním směrem od horské skupiny Sella Ronda. Je jedním z dolomitských údolí, ve kterých obyvatelé mluví ladinštinou – jakýmsi dialktem němčiny s malou příměsí italštiny.

Více
Maroko

Maroko

Letošní jediná cesta mimo Evropu mně s několika přáteli zavedla do poměrně blízkého Maroka (arabsky: المغرب – al-Maghrib). Návštěvu jsme naplánovali na konec října a začátek listopadu, díky čemuž jsme si trošku protáhli léto (u nás se teploty škrábaly lehce nad nulu a na severu Afriky jsme si užívali necelých třicet). Naše cesta začínala a končila v Casablance, přičemž mezi začátkem a koncem jsme navštívili Marrákeš, vyšlápli na Džabal Tubkal (4167 m n. m.), viděli údolí řeky Draa, kousek Sahary díky dunám Erg Chebbi, vodopády na řece Oum Er-Rbia, Makaky v cedrovém lese, město Fás a další méně známá místa.

Více
Sextenské Dolomity

Sextenské Dolomity

Poslední zářijový víkend jsem si trochu prodloužil a vyjel se podívat do vysněných Dolomit. Konkrétně do oblasti kolem Tre Cime di Lavaredo, což je asi nejfotogeničtější část. Na úvodní fotce Paternkofel a Tre Cime ze severu, vpravo Cima Ovest, uprostřed Cima Grande, vlevo skupina vrcholů Cima Piccola, Punta di Frida a Cima Piccolissima.

Více
Okolí Brna

Okolí Brna

Poslední dobou moc fotek nedělám, tak tady je alespoň pár jarních záběrů z okolí Brna. Snímky jsou z delšího časového období, snímané při projížďkami krajinou.

Více
Livigno

Livigno

Další návštěva zimních Alp nás tentokrát zavedla do italského Livigna. Cílem bylo především lyžování, ale jako obvykle, foťák nezůstal doma. Pár dní jsem se proháněl s červeným foto batohem na zádech a zde je výsledek.

Více
Norsko

Norsko

Letošní velký výlet směřoval na bájný sever Evropy – do Norska. Dosud nenavštívený kout zeměkoule mně už dlouho lákal a konečně se to letos povedlo. Cesta zabrala celkem 11 dní, na tachometru přibylo 5756 km, závěrka je o 1472 sklapnutí blíže smrti a tady na web jsem jich vybral 53.

Více
Uprostřed léta

Uprostřed léta

Květinky a kytičky z jedné zahrádky nafocené uprostřed léta.

Více
Malý a Velký Rozsutec

Malý a Velký Rozsutec

Po dlouhé době na horách a po ještě delší době v Malé Fatře. Zrovna jsme si vybrali jediný z dešťových červnových víkendů, takže před výstupem to bylo docela krušné. Naštěstí oba vrcholy nás odměnili fajnovým počasím.

Více
Slovinsko, Chorvatsko a Itálie

Slovinsko, Chorvatsko a Itálie

Jeden víkend, jedno auto a jeden malý evropský roadtrip. Poslední květnový víkend jsme navštívili Slovinsko, Chorvatsko a Itálii. Výběr několika málo fotografii z navštívených míst.

Více
Valmorel

Valmorel

Letošní lyžovačka proběhla ve francouzském středisku Valmorel. Jelikož jsem si letos více užíval lyžování než focení, fotek mám jenom pár…

Více
Americký jihozápad

Americký jihozápad

Západní část USA už jsem měl v plánu docela dlouho. Konečně se to letos v první půlce října povedlo. Během dvou týdnů jsme zvládli přibližně 6000 km a naštivili významné místa ve státech Kalifornie, Nevada, Arizona, Utah, Idaho, Montana a Wyoming. K vidění bylo opravdu hodně, jak je vidno ve fotogalerii…

Více
Gran Canaria

Gran Canaria

Další malý cestovatelský kousek patří ostrovu Gran Canaria – největšímu a nejstaršímu z Kanárských ostrovů. Ve fotogalerii jsou k nalezení především fantastické pohledy ze středu ostrova (okolí vrcholu Roque Nublo), západního pobřeží a také z jižní “pouště” – Dunas de Maspalomas.

Více
Slovinsko

Slovinsko

Několika denní výlet do Slovinska, byl především vyvolán praktickými důvody – doprava “materiálu” do Ljubljaně . Během těch několika málo dní zde strávených jsme poznali hlavní město, přímořské městečko Portorož, jezera Bled a Bohinj, Skočjanské jeskyně a také italský Terst. Bohužel na žádný kopec se výstup nekonal, jelikož nám počasí moc nepřálo – proto jsme utíkali několikrát k moři.

Více
Tignes, Val d'Iser a Annecy

Tignes, Val d’Iser a Annecy

Tignes a Val d’Iser jsou jedny z nejlepších středisek v údolí Tarentaise pro lyžování. Jako každý rok se tahám na zádech s batohem plným techniky, abych se podělil s nádhernými pohledy na rozeklané štíty Savojských Alp.

Více
Zima v Milíkově

Zima v Milíkově

Procházka zimní krajinou Milíkova. Vísky ve které jsem prožil značnou část svého života. Trocha lesa a Beskyd nikomu neuškodí.

Více
České putování

České putování

Neustále někde trajdám do ciziny, ale naši malou zemi téměř nepoznávám. S Lucinkou jsme sedli do polovozu a vyrazili na malý roadtrip po Česku. Cesta vedla z Brna postupně do Kutné Hory, Hradce Králové, Dvora Králové, Adršpaško-teplických skal, hradů Trosky a Kost, zámku Sychrov a Česko-saského Švýcarska.

Více
Savojské Alpy

Savojské Alpy

K zimě každoročně patří lyžování, k lyžování hory a k horám foťák. V mém případě zrcadlovka a pár objektivů na zádech. Letošek jsme strávili ve středisku La Rosiere (FR), pár kilometru od Mt. Blancu v Savojských Alpách.

Více
Milíkovské ráno

Milíkovské ráno

Takhle z rána většinou vycházejí nejlepší fotky, ale tohle ráno ne a ne pořádně vyjít slunce, tak alespoň pár trošku “industriálních” fotek.

Více
Podzim v Milíkovském lese

Podzim v Milíkovském lese

Letos jsem myslel, že nestihnu nafotit něco z podzimu, když už to vypadalo tak, že léto rovnou utme zima. Naštěstí se počasí trošku umoudřilo a jeden z posledních říjnových víkendu vykouklo na chvilku sluníčko. Podzim se sice ve smrkovém lese neprojevuje plně, ale má občas náznaky.

Více
Východ slunce nad Královým Polem

Východ slunce nad Královým Polem

Východ slunce nad loukami a polemi brněnské městské části Královo Pole v posledních jarních dnech.

Více
Manchester, Liverpool a Wales

Manchester, Liverpool a Wales

V dubnu 2009 začalo u nás jaro, bylo krásně teploučko, svítilo sluníčko, prostě nádhera. Ale my jsme si řekli ne, a tak jsme se vydali na jeden víkend do Manchesteru a jeho okolí, které nás přivítalo čtyřmi stupni a mrholením – a to jsme prý chytli ještě dobré počasí.

Více
Francouzské Alpy

Francouzské Alpy

Týden v zimních Alpách ve Francii, jsme především trávili kvůli lyžování, ale našel jsem si čas na to, abych udělal několik snímků okolí. Fotogalerie je plná pohledů na celou oblast v okolí městeček Flaine, Les Carroz, Morillon, Samoens a Sixt, tedy celou lyžařskou oblast Grand Massif.

Více
Island

Island

V létě roku 2008 jsem se vydali naštívit zemi ohně a ledu – Island. Prozkoumat přírodu a krajinu, která je více než nepodobná té naší české. Za celý první srpnový týden který jsme tam strávili jsem celkem vyfotil téměř 2000 snímků. Zde přidávám dle mého 128 nejlepších snímků s popisy.

Více
Tulipány

Tulipány

Maminka se setrou mají radi květiny a obzvláště se vyžívají v tulipánech. Takže tohle je záznám z naší Milíkovské zahrádky.

Více
Mariánské údolí

Mariánské údolí

Jednoho březnového rána jsem se vydal do tolika proklamovaného Mariánského udolí v Brně – prý o jedné z nejkrásnějších oblastí města. Nuž a zde je výsledek

Více
Ladovská zima

Ladovská zima

Jak zpíva Jarek Nohavica v jednom ze svých hitů, tak to letošní zimu moc neplatilo. Tady to je alespoň záznam z jednoho rána při výletu na Ostrý, kdy byla zima opravdu ladovská.

Více
Na kraji Medláneckého letiště

Na kraji Medláneckého letiště

Pár krajinných cvaků z okolí Medláneckého letiště. Vlastně jsou to jedny z prvních zkušebních fotografí s novým objektivem Sigma 10-20mm.

Více
Řecko, ostrov Lefkáda

Řecko, ostrov Lefkáda

Na ostrov Lefkáda jsme se vydali v září 2007, kde jsme trávili inezivní dva týdny klidu a pohody poznáváním a taky čvachtáním u moře. Zde tedy předkládám výběr nejlepších snímků z Řecka.

Více
Voda - sjíždění Moravy

Voda – sjíždění Moravy

V červenci roku 2007 jsme se vydali sjíždět Moravu, měli jsme v plánu sjet jí z Hanušovic až do Olomouce. Bohužel nám však moc nepřálo počasí, tak jsme tak tat dojeli kousek za Postřelhmov.

Více
Sedlo pod Ostrým

Sedlo pod Ostrým

Nový foťák, první zrcadlovka, dokonalý objektiv a fungl polarizační filtr. K tomu ještě pěkné babí léto a zrodil se z toho výlet na kopec Ostrý. Zde je pár fotek z okolí bývalé salaše.

Více