Malý eurotrip: DE, FR, CH a FL

Malý eurotrip: DE, FR, CH a FL

Koncem května jsme se vydali na víkendovou návštěvu kamarádů bydlících ve měste Mylhúzy (Mulhouse) v Alsasku. Při té přiležitosti jsme navštívili Norimberk a Neuschwanstein v Bavorsku. V samotném Alsasku jsme přidali Riquewihr, Kœnigsbourg, Štrasburk a Colmar. V původně plánovaném Švýcarsku jsme proletěli hlavní město Bern, Thun, Oberhofen, zažili úžasné výhledy na Panoramastrasse, dále jsme navštivili Basilej, Lucern, Sv. Havel (St. Gallen) a vystoupali do téměř dvou tisíc metrů na Klausenpass. Jako třešničku na dortu jsme navštivili okolí hradu ve Vaduzu v Lichtenštejnsku.

Více
Zillertal a Hintertux

Zillertal a Hintertux

Po roce zase další záběry ze zimních hor, tentokrát z rakouských Alp, konkrétně z okolí Zillertalu. Největším lákadlem v této oblasti je pravděpobně ledová jeskyně pod ledovcem Hintertux, kdy se procházíte doslova pár metrů pod sjezdovkou.

Více
Mauricius

Mauricius

Nebudu zastírat, že jsem si i na svatební cestu vzal foťak, když jsme navštivili jeden z nejkrásnějších ostrovů v Indickém oceánu – Mauricius. Úžasná příroda, jak hory ve vnitrozemí, tak i korálové útesy kolem celého ostrova, nádherné pláže, spousta rumu, atd. :)

Více
Budapešť

Budapešť

Nádherné souměstí vzniklé roku 1873 sloučením Budína a Pešti jsme chtěli navštívit už hodně dlouho, respektive konečně jsme zavítali do centra. Po nesčetných průjezdech okružní dálnicí a několika využití místního letiště k cestám po světě se nám konečně podařilo navšitivt během jednoho krásného letního víkendu samotné centrum a nármně jsme si to užili.

Více
Izrael, Palestina a Jordánsko

Izrael, Palestina a Jordánsko

Původní plán zněl naštívít Irán, ale jelikož jsem podlehl menšímu tlaku okolí, nakonec padla volba na náštěvu Izraele a okolních zemí. Po pravdě musím říct, že jsem čekal od tohoto kousku planety trochu víc, možná jsem už zhýčkaný, ale jsou mnohem zajimavejší země vhodné k naštívení.

Více
Val Gardena, Dolomity

Val Gardena, Dolomity

Podzimní cesta do Dolomit mně natolik uchvátila, že letošní lyžovačka míříla stejným směrem. Tentokrát cíl padl na udolí Val Gardena, v Jižním Tyrolsku. Údolí míří západním směrem od horské skupiny Sella Ronda. Je jedním z dolomitských údolí, ve kterých obyvatelé mluví ladinštinou – jakýmsi dialktem němčiny s malou příměsí italštiny.

Více
Maroko

Maroko

Letošní jediná cesta mimo Evropu mně s několika přáteli zavedla do poměrně blízkého Maroka (arabsky: المغرب – al-Maghrib). Návštěvu jsme naplánovali na konec října a začátek listopadu, díky čemuž jsme si trošku protáhli léto (u nás se teploty škrábaly lehce nad nulu a na severu Afriky jsme si užívali necelých třicet). Naše cesta začínala a končila v Casablance, přičemž mezi začátkem a koncem jsme navštívili Marrákeš, vyšlápli na Džabal Tubkal (4167 m n. m.), viděli údolí řeky Draa, kousek Sahary díky dunám Erg Chebbi, vodopády na řece Oum Er-Rbia, Makaky v cedrovém lese, město Fás a další méně známá místa.

Více
Sextenské Dolomity

Sextenské Dolomity

Poslední zářijový víkend jsem si trochu prodloužil a vyjel se podívat do vysněných Dolomit. Konkrétně do oblasti kolem Tre Cime di Lavaredo, což je asi nejfotogeničtější část. Na úvodní fotce Paternkofel a Tre Cime ze severu, vpravo Cima Ovest, uprostřed Cima Grande, vlevo skupina vrcholů Cima Piccola, Punta di Frida a Cima Piccolissima.

Více
Andalusie a Gibraltar

Andalusie a Gibraltar

Letos začátkem léta nás to s Lucíkem zatáhlo do teplejších krajin, konkrétně do prosluněné Andalusie na jihu Španělska. Během trajdání po tomto jižním cípu Evropy jsme nezapomněli navštívit Sevillu, Granadu, spoustu pobřežních i vnitrozemských měst a hlavně sousední mini stát Gibraltar (Spojené království).

Více
Okolo Ženevského jezera

Okolo Ženevského jezera

Krátký výlet okolo Ženevského jezera, trvající přesně jeden den. Při příležitosti náštěvy Ženevského autosalonu, jsme se podívali na několik zajímavých míst okolo. Naštívili jsme centrum Ženevy, Lausanne, město kasín Montreux a zámek Chillon.

Více
Livigno

Livigno

Další návštěva zimních Alp nás tentokrát zavedla do italského Livigna. Cílem bylo především lyžování, ale jako obvykle, foťák nezůstal doma. Pár dní jsem se proháněl s červeným foto batohem na zádech a zde je výsledek.

Více
Barcelona

Barcelona

Hlavní město fotbalu, Katalánska a výstřední architektury. Na návštěvu jsme měli pouze jeden prodloužený víkend a ještě k tomu deštivo. Nicméně s několika málo snímky se pochlubit můžu.

Více
Norsko

Norsko

Letošní velký výlet směřoval na bájný sever Evropy – do Norska. Dosud nenavštívený kout zeměkoule mně už dlouho lákal a konečně se to letos povedlo. Cesta zabrala celkem 11 dní, na tachometru přibylo 5756 km, závěrka je o 1472 sklapnutí blíže smrti a tady na web jsem jich vybral 53.

Více
Krakow

Krakow

Několikahodinová návštěva jednoho z nejkrásnějších míst Polska – královského města Krakow. Rynek Główny, Sukiennice nebo Wawel patří k nejznámějším turistickým atrakcím. Vše si můžete užít ve fotogalerii.

Více
Slovinsko, Chorvatsko a Itálie

Slovinsko, Chorvatsko a Itálie

Jeden víkend, jedno auto a jeden malý evropský roadtrip. Poslední květnový víkend jsme navštívili Slovinsko, Chorvatsko a Itálii. Výběr několika málo fotografii z navštívených míst.

Více
Valmorel

Valmorel

Letošní lyžovačka proběhla ve francouzském středisku Valmorel. Jelikož jsem si letos více užíval lyžování než focení, fotek mám jenom pár…

Více
Americký jihozápad

Americký jihozápad

Západní část USA už jsem měl v plánu docela dlouho. Konečně se to letos v první půlce října povedlo. Během dvou týdnů jsme zvládli přibližně 6000 km a naštivili významné místa ve státech Kalifornie, Nevada, Arizona, Utah, Idaho, Montana a Wyoming. K vidění bylo opravdu hodně, jak je vidno ve fotogalerii…

Více
Gran Canaria

Gran Canaria

Další malý cestovatelský kousek patří ostrovu Gran Canaria – největšímu a nejstaršímu z Kanárských ostrovů. Ve fotogalerii jsou k nalezení především fantastické pohledy ze středu ostrova (okolí vrcholu Roque Nublo), západního pobřeží a také z jižní “pouště” – Dunas de Maspalomas.

Více
Slovinsko

Slovinsko

Několika denní výlet do Slovinska, byl především vyvolán praktickými důvody – doprava “materiálu” do Ljubljaně . Během těch několika málo dní zde strávených jsme poznali hlavní město, přímořské městečko Portorož, jezera Bled a Bohinj, Skočjanské jeskyně a také italský Terst. Bohužel na žádný kopec se výstup nekonal, jelikož nám počasí moc nepřálo – proto jsme utíkali několikrát k moři.

Více
Střední Anglie

Střední Anglie

V rámci dvoutýdenního školení v Nottinghamu jsme měli jeden volný víkend, který jsme využili k cestování po zajímavostech střední Anglie. Během dvou dnů jsme navštívili Sherwoodský les, Birmingham, Coventry, Oxford, Cambridge, pár míst mezi tím a samozřejmě centrum Nottinghamu.

Více
Tignes, Val d'Iser a Annecy

Tignes, Val d’Iser a Annecy

Tignes a Val d’Iser jsou jedny z nejlepších středisek v údolí Tarentaise pro lyžování. Jako každý rok se tahám na zádech s batohem plným techniky, abych se podělil s nádhernými pohledy na rozeklané štíty Savojských Alp.

Více
Londýn

Londýn

Londýn je hlavním městem Velké Británie, největším městem Evropské Unie (na počátku minulého století ještě největší město na světě) a světovým střediskem obchodu, kultury a módy. Společně s městy jako je New York či Tokyo jedním z nejdůležitějších finančních center na světě. Ve spojení s levnou letenkou přímo z Brna byl ideálním kandidátem k navštívení.

Více
České putování

České putování

Neustále někde trajdám do ciziny, ale naši malou zemi téměř nepoznávám. S Lucinkou jsme sedli do polovozu a vyrazili na malý roadtrip po Česku. Cesta vedla z Brna postupně do Kutné Hory, Hradce Králové, Dvora Králové, Adršpaško-teplických skal, hradů Trosky a Kost, zámku Sychrov a Česko-saského Švýcarska.

Více
Indie

Indie

Méně známá pod názvy Hindustán, či dokonce Bhárat ganarádžja, je druhým nejlidatnějším státem na Zemi a aspiruje být nejlidnatější. Stopy civilizace a lidí jsou opravdu všude. Každé volné prostranství, každá píď země je obsazena nějákým Indem (nebo krávou). Pořádek jim taky nic neříká. Na fotografiích jsem se snažil zachytit samotné krásy tohoto koutu planety.

Více
Malta

Malta

Dějiny tohoto maličkého ostrova a jednoho z nejmenších členů EU se datují už přibližně 7000 let. Na ostrově se kříží staré neznámé neolitické kultury s Fénickými, Španělskými a Italskými. Současnou podobu dali ostrovu především Maltézští rytíři (Johanité) a do poloviny minulého století určovali fungování ostrova Britové.

Více
Savojské Alpy

Savojské Alpy

K zimě každoročně patří lyžování, k lyžování hory a k horám foťák. V mém případě zrcadlovka a pár objektivů na zádech. Letošek jsme strávili ve středisku La Rosiere (FR), pár kilometru od Mt. Blancu v Savojských Alpách.

Více
New York

New York

Světe div se, ale relativně levné letenky jsou i přes oceán. V černu jsem si koupil letenku na konec srpna do New Yorku za 6100 Kč u Air France a v ceně byla i projížďka v první třídě rychlovlaku TGV. Vítejte ve městě, které nikdy nespí. Města složeného z mnoha měst. Hlavního města financí a zábavy. To je Big Apple!

Více
Brusel

Brusel

Návštěva tohoto města je spojena s návštěvou New Yorku, jelikož náš let/jízda tady měla téměř denní pauzu. Takže jenom několik rychlých fotek hlavního města EU.

Více
Řím

Řím

Mamma Roma se svými 2760 lety patří mezi nejstarší města na zemi. Více než jedno tisicí letí byl metropolí světa. Colloseo, Pantheon, Fontana di Trevi, bazilika sv. Petra čí Sixtinská kaple tvoří a naznačuje nemalou historii tohoto věčného města nad Tiberou.

Více
Istanbul

Istanbul

Jedinné město ležící na dvou kontinentech s velmi pohnutou historií. Byl znám také jako Byzance, Cařihrad či Konstantinopol. Za dob Východořímské říše bylo povážováno za druhé centrum křesťanství a po dobytí Osmany v polovině minulého tisíciletí se stal jedním z center islámu. Hlavním městem různých říši byl témeř pernamentně od svého založení ve 4. století až do počátku 20. století, kdy byla za hlavní město tehdejší republiky určena Ankara.

Více
Manchester, Liverpool a Wales

Manchester, Liverpool a Wales

V dubnu 2009 začalo u nás jaro, bylo krásně teploučko, svítilo sluníčko, prostě nádhera. Ale my jsme si řekli ne, a tak jsme se vydali na jeden víkend do Manchesteru a jeho okolí, které nás přivítalo čtyřmi stupni a mrholením – a to jsme prý chytli ještě dobré počasí.

Více
Francouzské Alpy

Francouzské Alpy

Týden v zimních Alpách ve Francii, jsme především trávili kvůli lyžování, ale našel jsem si čas na to, abych udělal několik snímků okolí. Fotogalerie je plná pohledů na celou oblast v okolí městeček Flaine, Les Carroz, Morillon, Samoens a Sixt, tedy celou lyžařskou oblast Grand Massif.

Více
Istrie

Istrie

Letoštní prázdniny jsem vesměs hlavně procestoval, ale to hlavní co se v létě o prazdninách dělá mi chybělo – a to čvachtání :) Nakonec se to vyřešilo první zářiijvý týden, kdy jsme s našima byli na skok v Chorvatsku na Istrii. Převážnou část jsme trávili v našem oblíbeném městečku Moščenická Draga, ale udělali jsme si výlety na ostrov Krk a do Puly – města s viditelnou římskou historií.

Více
Island

Island

V létě roku 2008 jsem se vydali naštívit zemi ohně a ledu – Island. Prozkoumat přírodu a krajinu, která je více než nepodobná té naší české. Za celý první srpnový týden který jsme tam strávili jsem celkem vyfotil téměř 2000 snímků. Zde přidávám dle mého 128 nejlepších snímků s popisy.

Více
Paříž 2008

Paříž 2008

S Lucinkou jsme si Paříž docela oblíbili. Loni jsme nestihli všechno oběhnout, tak jsme se ještě letos jednou vrátili a pořádně si jí užili. Dokonce nám vyšlo mnohem lépe počasí, naštívíli jsme nějáké to muzeum a vyblbli se v Disneylandu.

Více
Benátky

Benátky

Město, které dnes známe jako Benátky, vzniklo v nouzi, když obyvatelé na konci římského impéria utíkali do neobydlených a pustých oblastí, kde nalezli bezpečí před vpády barbarských kmenů. Díky levným leteckým linkám, jež se nám evropou nyní prohánějí, jsme toto město naštívili během jednoho červencového víkendu roku 2008.

Více
Řecko, ostrov Lefkáda

Řecko, ostrov Lefkáda

Na ostrov Lefkáda jsme se vydali v září 2007, kde jsme trávili inezivní dva týdny klidu a pohody poznáváním a taky čvachtáním u moře. Zde tedy předkládám výběr nejlepších snímků z Řecka.

Více
Nizozemí

Nizozemí

Léto roku 2007 jsem měl trošku víc rozcestované a během jednoho srpnového víkendu jsme naštivili Nizozemí. Tedy především Amsterodam, Rotterdam a nějáké městečka mezi nimi.

Více
Voda - sjíždění Moravy

Voda – sjíždění Moravy

V červenci roku 2007 jsme se vydali sjíždět Moravu, měli jsme v plánu sjet jí z Hanušovic až do Olomouce. Bohužel nám však moc nepřálo počasí, tak jsme tak tat dojeli kousek za Postřelhmov.

Více
Paříž

Paříž

Dlouho jsem měl sen podívat se do Paříže, až konečně v létě 2007 jsme využili jedinečnou nabídku nízko-nákladových leteckých společností a vyrazili jsme na víkendovou prohlídku města na Seině.

Více